O krok od tragedi! Wózek stoczył się w kierunku autostrady. W środku było małe dziecko!

Do niebezpiecznej i stresującej sytuacji doszło w mieście Hesperia w Kalifornii. Kobieta stała przy aucie z wózkiem dziecięcym, który przez silny podmuch wiatru zaczął staczać się w kierunku autostrady. Kobieta próbowała zatrzymać wózek z dzieckiem, ale upadła. 

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery na parkingu. Na nagraniu widać dziecięcy wózek, który z powodu silnego podmuchu wiatru, zaczął staczać się w kierunku ruchliwej autostrady oraz kobietę – ciotkę dziecka, która próbuje zatrzymać wózek. Niestety kobieta potknęła się, a następnie przewróciła, a próba wstania i ratowania dziecka skończyła się kolejnym upadkiem. W wyniku upadku kobieta zraniła się w kolana przez co nie mogła podnieść się i biec w kierunku dziecka.

Źródło: Twitter @SSGoodGirl

Dziecko w wózku uratował przypadkowy przechodzień

Kiedy dziecko w wózku od autostrady dzieliły już tylko centymetry, na ratunek ruszył przypadkowy przechodzień, Ron Nessman, który wracał akurat z rozmowy o pracę. 

Źródło: Twitter @SSGoodGirl

Wiedziałem, że mogę złapać ten wózek i zrobiłem to” – stwierdził mężczyzna (źródło motoryzacja.interia.pl)

Ron dał znać kobiecie, że dziecko ma się dobrze i zaczął iść w jej stronę. W tym samym momencie do kobiety podbiegł inny mężczyzna, który pomógł jej wstać. 

Nie używasz hamulca w wózku dziecięcym? Sprawdź czym to grozi

Obecnie nie ma chyba wózka dla dziecka, który nie miałby hamulca. Co więcej, można odnieść wrażenie, że producenci wózków dziecięcych ścigają się, wymyślając nowe akcesoria, które mają służyć bezpieczeństwu dziecka. Przykładem jest m.in.: hamulec ręczny, najczęściej umieszczony na rączce do prowadzenia wózka. Taki hamulec pozwala zareagować rodzicowi lub opiekunowi dziecka na konkretną sytuację tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jednak wózek dziecięcy nie ma takiego hamulca, z pewnością ma zwykły hamulec (nożny), którego należy szukać w okolicy tylnej osi. W nowych wózkach, taki hamulec można szybko i z łatwością zablokować oraz odblokować stopą, bez potrzeby schylania się.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas! Wybierz dowolny sklep stacjonarny i umów się na wizytę

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się i przyjedź do nas