Muuvo Trick i Muuvo Quick 3.0 – porównanie wózków dziecięcych

Cześć, z tej strony Rafał. Witam Was na blogu PRZETESTUJ-WÓZEK, poświęconym wyłącznie wózkom dziecięcym! Z dzisiejszego artykuł dowiecie się nieco więcej o najnowszym wózku 2w1 Muuvo Trick, który zgodnie z Waszymi prośbami porównałem z popularnym wózkiem głęboko-spacerowym Muuvo Quick 3.0. Obydwa wózki znajdziecie w naszym sklepie stacjonarnym, przy ul. Pryzmaty 30 w Warszawie!

Przygotowując się do tego odcinka i porównując wózek dziecięcy Muuvo Trick do wózka Muuvo Quick 3.0 wyróżniłem w nim standardowo pięć elementów. Są to: gondola, siedzisko spacerowe, funkcjonalność, system składania, prowadzenie wózka (tj. test na torze). Jeśli zamiast czytać wolicie oglądać, kliknijcie –> tutaj <– i obejrzyjcie VIDEO o wózku Muuvo Trick.

1. Gondola do wózka Muuvo Trick kontra Muuvo Quick 3.0

Wózki Muuvo Trick i Muuvo Quick 3.0 to idealne modele dla tych rodziców, którzy poszukują wózków głęboko-spacerowych, czyli takich, na których stelaż można wpiąć zarówno gondolę, jak i siedzisko spacerowe. Porównując jednak te dwa wózki warto zauważyć, że Muuvo Trick oferuje tylko jedną gondolę kompatybilną ze stelażem, w przeciwieństwie do wózka Muuvo Quick 3.0, w którym można wybrać jeden z dwóch wariantów: standardową wersję gondoli lub jej wersję XL. Więcej informacji znajdziecie w artykule: Wózek 2w1 Muuvo Quick 3.0 – premiera! lub w naszym VLOGU.

W gondoli do wózka Muuvo Trick znajdziecie dobrze już znaną wentylację 3D Airflow, której elementy możecie w każdej chwili odpiąć. Co więcej dodatkowa osłonka, tzw. blenda w gondoli do wózka Trick pomoże Wam osłonić dziecko na przykład przed słońcem w upalne lato. Dodatkowo w budce schowana jest moskitiera, która chroni dziecko przed insektami podczas spaceru.

Moskitiera w gondoli do wózka Muuvo Trick schowana jest w budce przeciwsłonecznej

2. Siedzisko spacerowe. Wózek Muuvo Trick i Muuvo Quick 3.0

Kiedy Wasze dziecko wyrośnie z gondoli, na stelażu wózka umieścicie siedzisko spacerowe. Porównując spacerówkę Muuvo Trick do wersji spacerowej Muuvo Quick 3.0 warto zauważyć, że w pierwszym modelu dziecko będzie miało nieco więcej miejsca, dzięki wyżej zakończonej budce wózka. Co więcej, należy zwrócić uwagę na nowość, jaką wprowadziło Muuvo do wózka Trick. Mowa o możliwości wypięcia siedziska ze stelaża zaledwie jedną ręką. Oprócz tego na pierwszy rzut oka zarówno siedzisko spacerowe do wózka Muuvo Trick, jak i do wózka Muuvo Quick 3.0 wyglądają bardzo podobnie. Aczkolwiek oglądając wózki z tyłu, warto zauważyć, że wózek Trick wykończony jest naprawdę porządnie, co wpływa na komfort i stabilniejszą pozycję dziecka.

Użycie odpowiednich materiałów do produkcji wózka Muuvo Trick oraz porządne wykończenie wózka przekłada się na wysoki poziom komfortu dziecka

Kolejnym elementem różniącym wózek Muuvo Trick od Muuvo Quick 3.0 jest podnóżek. W najnowszym wózku od Muuvo podnóżek został wyposażony w siateczkę, która pozwala na łatwiejsze pozbycie się wszelkich zabrudzeń.

Regulowany podnóżek w wózku Muuvo Trick został wyposażony w specjalną siateczkę, dzięki której szybko usuniesz zabrudzenia po spacerze

3. Funkcjonalność wózków dziecięcych: Trick i Quick 3.0

Porównując wózki dla dzieci Muuvo Trick z Muuvo Quick 3.0, warto zauważyć pewne nowości przemawiające za pierwszym modelem wózka. Już sam kosz na zakupy, nieco większy niż w standardowych wózkach i umieszczony pod siedziskiem spacerowym jest warty naszej uwagi. Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę jest regulacja rączki do prowadzenia wózka. Zarówno w modelu Trick, jak i wózku Quick 3.0 rączka regulowana jest teleskopowo. Aby dopasować rączkę do wysokości prowadzącego rodzica w wózku Muuvo Trick wystarczy oburącz nacisnąć przyciski znajdujące się po wewnętrznej części rączki. Ponadto pisząc o funkcjonalności należy wymienić także hamulec, który można zablokować i odblokować za pomocą podeszwy.

Chcesz zablokować wózek w dowolnej pozycji? Wystarczy, że naciśniesz za pomocą podeszwy hamulec umieszczony na środku tylnej osi

Jeśli chodzi o wyposażenie wózka Muuvo Trick, okazuje się, że dodatkowych akcesoriów jest jeszcze więcej, niż w wózku Muuvo Quick 3.0. Producent do wózka Trick dorzuca uchwyt na kubek i tak jak w przypadku Muuvo Quick 3.0 torbę do wózka, folię przeciwdeszczową, moskitierę, blendę oraz ochraniacz na nóżki.

4. System składania

System składania Muuvo Trick różni się od tego w wózku Quick 3.0, aczkolwiek obydwa wózki dziecięce po złożeniu zajmują bardzo podobną ilość miejsca. Zaletą składania, który proponuje Trick jest to, że możemy złożyć go razem z siedziskiem spacerowym w dowolnym miejscu i to bez obaw, że wózek nam się ubrudzi, ponieważ po złożeniu wózek stoi na kołach.

Wózek głęboko-spacerowy Muuvo Trick złożysz w kilka sekund, nawet z zamocowanym siedziskiem spacerowym

5. Prowadzenie wózka Muuvo Trick

Jesteście ciekawi czy wózek dziecięcy Muuvo Trick poradził sobie na każdym terenie? Video z naszych testów po różnych nawierzchniach znajdziecie poniżej:

Jeżeli jesteście zainteresowani wózkiem głęboko-spacerowym Muuvo Trick i chcecie przed zakupem przetestować go na naszym torze, to zapraszamy Was👍 Umówcie się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/ i przyjedźcie do naszego sklepu w Warszawie na Pryzmaty 30! 

Umów się i przyjedź do nas