Gondola i spacerówka kupione osobno czy zestaw 2w1?

Wózek dziecięcy z zestawu 2w1 czy raczej ten kupiony osobno? Nad tym pytaniem zastanawiają się rodzice, którzy lada dzień powitają na świecie dziecko. Chociaż wózki z zestawu 2w1 są coraz bardziej popularne, wielu rodziców jednak myśli, że nie mogą być dobre. Jak jest naprawdę?

Gondola, czyli inaczej wózek głęboki, służy noworodkom i niemowlętom do około 6 miesiąca życia. Natomiast spacerówka umożliwia rodzicom spacer ze starszym dzieckiem, do momentu aż dziecko osiągnie dopuszczalną wagę, określoną przez konkretnego producenta wózka. 

Wózek 2w1 czy gondola i spacerówka kupione osobno?

Dowiedz się więcej: Kiedy pożegnać się z gondolą i rozpocząć przygodę ze spacerówką? Nie spiesz się!

Coraz częściej gondolę, można kupić razem ze spacerówką, w tzw. zestawie 2w1 (tj. wózek głęboko-spacerowy). Dzięki temu taki model służy dziecku od pierwszych dni życia, aż do 3-, a nawet 4. roku życia! 

Oprócz modeli 2w1, na rynku znajdziesz też modele 3w1, w którym są: gondola, spacerówka i fotelik 0-13 kg, nazywany też nosidłem lub łupiną. Jednak nie wszystkie foteliki samochodowe, które znajdą się w zestawie 3w1 będą bezpieczne dla dziecka! 

Bezpieczny fotelik charakteryzuje się tym, że uzyskał bardzo dobrą notę w testach zderzeniowych, jest dopasowany do wieku oraz budowy ciała dziecka i kompatybilny z kanapą pojazdu.  

Czy wszystkie zestawy 2w1 są dobre?

Nie. Nie można powiedzieć, że wszystkie wózki z zestawu 2w1 są funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu, ale też nie można powiedzieć, że każdy jest zły. Wiele z modeli dostępnych na rynku posiada funkcje, o które pytają rodzice, czyli składanie do kompaktowych rozmiarów w kilka sekund razem z siedziskiem zamocowanym na ramie, przyciski z funkcją pamięci, gondolę składaną na płasko, dobrą amortyzację lub koła na każdy teren.

Poznaj zalety wózków głęboko-spacerowych (2w1)

Wózki dziecięce z zestawu 2w1 mają wiele zalet, które można docenić podczas użytkowania wózka. Co ciekawe, obecnie większość producentów wózków, wypuszczających na rynek TOPowe modele, oferuje je wyłącznie w zestawie 2w1.

Do argumentów przemawiających za zakupem wózka 2w1 należą:

  • wszechstronność konkretnego zestawu. Decydując się na zestaw 2w1, gdy dziecko wyrośnie już z gondoli, nie musisz znowu zastanawiać się nad ponownym wyborem wózka. Wystarczy wymienić gondolę na siedzisko spacerowe;
  • nowoczesne funkcje zastosowane w modelach;
  • oszczędność miejsca. Wybierając wózek z zestawu 2w1, nie potrzebujesz chować gondoli i stelażu, kiedy Twoje dziecko z niej wyrośnie. Na ten sam stelaż wepniesz siedzisko spacerowe. Oprócz tego w niektórych zestawach 2w1 znajdziesz gondolę składaną na płasko (tzw. naleśnik), co dodatkowo ułatwi przechowywanie;
  • oszczędność pieniędzy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się i przyjedź do nas