Wózek miejski. Czym kierować się przy zakupie?

Wiele osób uważa, że wózek miejski powinien składać się jedynie z kółek i siedziska dla dziecka, trudno jednak zgodzić się z tym stwierdzeniem. W miejskiej dżungli, chociaż na próżno szukać kamienistych dróżek, można spotkać wąskie i wyboiste chodniki z wysokimi krawężnikami i mnóstwem innych przeszkód, a to dla wózka prawdziwe wyzwanie. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając miejski wózek dziecięcy?

Wózki miejskie, nazywane też wózkami miejsko-parkowymi, służą do przewożenia dzieci w dużych miastach, ale też małych miasteczkach. Aby wózek “płynął” po miejskich chodnikach, wygodnie się prowadził i przy tym był komfortowy dla dziecka, powinien posiadać kilka cech. 

Kompaktowość: pożądana cecha wózka miejskiego

Jeśli szukasz wózka dziecięcego, który sprawdzi się w mieście, postaw na model kompaktowy. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, szczególnie jeśli często korzystasz z komunikacji miejskiej lub przejść podziemnych albo mieszkasz w bloku bez windy. Wózki kompaktowe, ze względu na ich niewielką wagę, łatwo przetransportować nawet wtedy, kiedy trzymasz w rękach dziecko. 

Niektóre wózki kompaktowe można złożyć jedną ręką. Ta opcja spodoba się szczególnie rodzicom, którzy nie jeżdżą komunikacją miejską, tylko własnym samochodem. Co więcej, funkcja ta sprawia, że odłożenie dziecka czy przekazanie go drugiej osobie na czas złożenia nie będzie koniecznie, ponieważ wózek można złożyć z dzieckiem na rękach.

Waga wózka miejskiego 

Obecnie na rynku można znaleźć wózki, które są bardzo lekkie i ważą zaledwie kilka kilogramów. Z pewnością ta cecha wózka będzie istotna dla rodziców, którzy po mieście przemieszczają się autobusami, tramwajami czy metrem. Ponadto lekki wózek może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli w Twojej okolicy są wysokie chodniki, na które trudno płynnie wjechać. 

Lekkie wózki dziecięce są też idealne dla mam, które mają dość dźwigania. Nic dziwnego… Przenoszenie lub przeciąganie ciężkiego wózka dziecięcego z kilkunastokilogramowym dzieckiem (a często również z zakupami w koszu) jest wielkim obciążeniem dla każdego rodzica.

Jednym z najlżejszych wózków dziecięcych jest model Libelle niemieckiej marki Cybex. Wózek waży zaledwie 5.9 kg

Pojemność kosza na zakupy

Kosz na zakupy pod siedziskiem spacerowym obecnie zalicza się do standardowego wyposażenia wózka. Im pojemniejszy kosz, tym lepiej, ponieważ pomieści nie tylko wszystkie potrzebne rzeczy dziecka, ale też zakupy. 

Warto wiedzieć, że na rynku pojawiły się wózki dziecięce wyposażone nawet w dwa kosze na zakupy albo dodatkowe kieszonki, idealne do przechowania telefonu czy portfela. `

Wózek Cybex Gazelle S wyróżnia się dużym koszem na zakupy umieszczonym tuż pod siedziskiem oraz możliwością zamocowania drugiego kosza na ramie wózka

Dizajn wózka miejskiego: last not least 

Nierzadko wygląd to pierwsza rzecz, na którą zwracają rodzice, wybierając wózek miejski. Najwidoczniej dobrze wiedzą o tym producenci wózków dziecięcych, ponieważ modele miejsko-parkowe można kupić naprawdę w różnym stylu. 

Szukasz idealnego wózka miejskiego? Posłuchaj co mówi o nich Rafał Boguta, lider zespołu Przetestuj-Wózek. Odwiedź nasz kanał na YouTube –> Wózki miejskie i dowiedz się więcej! Pamiętaj, że różne rodzaje wózków miejskich znajdziesz w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 i w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/ i przetestuj w naszym salonie wózek miejski przed jego zakupem.

Umów się i przyjedź do nas