Wózek do miasta i komunikacji miejskiej. Czym kierować się szukając najlepszego modelu?

Wózek miejski to nic innego, jak model, który służy do przewożenia dzieci w dużych i małych miasteczkach. Chociaż na rynku jest wiele modeli wózków, nie każdy sprawdzi się w miejskiej dżungli. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wózek dziecięcy do miasta!

Wiele osób zastanawia się, czym rodzica spacerującego z dzieckiem może zaskoczyć miasto? Wymienić tu można wyboiste, wąskie chodniki z bardzo wysokimi krawężnikami, przechodniów nierzadko utrudniających swobodny przejazd czy utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej (wysokie wejście do tramwaju lub zbyt mało miejsca dla więcej, niż jednej matki z dzieckiem).

Dlatego, aby wózek dziecięcy sprawił się w mieście i komfortowo się prowadził, warto by posiadał kilka ważnych cech. 

Obrotowe przednie koła w wózku dziecięcym

Chociaż na rynku większość wózków dziecięcych wyposażona jest w obrotowe przednie koła z możliwością blokady, zdarzają się i takie modele, których przednie koło jest zablokowane i służy wyłącznie do jazdy na wprost. I kiedy taka funkcja sprawdza się m.in.: w wózkach biegowych, zablokowane na stałe koło przednie w wózkach miejskich może znacznie utrudniać poruszanie się po mieście czy galeriach handlowych i sprawne omijanie przeszkód. Dlatego jeśli szukasz wózka do miasta, to sprawdź, czy model ten posiada skrętne koła przednie z możliwością blokady do jazdy na wprost. 

Kompaktowość, jako kolejna cecha wózka miejskiego

Jeśli wózek Twojego dziecka ma sprawdzić się w mieście, rozważ zakup wózka kompaktowego. Funkcja ta sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy mieszkasz w bloku bez windy lub korzystasz z komunikacji miejskiej. Wózki kompaktowe złożysz zaledwie w kilka sekund, nawet z dzieckiem na ręku, a ze względu na ich małą wagę, łatwo przetransportujesz je z miejsca na miejsce.

Waga wózka do miasta

Na rynku jest wiele modeli wózków dziecięcych, które ważą kilka kilogramów (nawet ok. 5 kg!). Takie wózki dziecięce mogą okazać się dobre dla tych rodziców, którzy mają dość dźwigania wózka po schodach lub na wysokich chodnikach, na które trudno wjechać. Co więcej, lekkość będzie ważna też dla tych rodziców, którzy często korzystają z komunikacji miejskiej: autobusów, tramwajów czy metra. 

Kosz na zakupy standardowym wyposażeniem wózka dziecięcego

Szukasz wózka dziecięcego, który sprawdzi się nie tylko podczas spacerów po mieście, ale też w galerii handlowej? Zwróć uwagę na jego kosz na zakupy. Pojemność kosza jest ważna, jeśli chcesz przechowywać tam poza potrzebnymi rzeczami dziecka, swoje zakupy. 

Szukasz wózka miejskiego i wciąż nie możesz znaleźć tego najlepszego? Umów się na wizytę 48 22 378 10 72 do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek, gdzie porównasz, przetestujesz na torze crossowym i kupisz od ręki model, dopasowany do potrzeb Twoich i dziecka. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się i przyjedź do nas