W co wyposażyć wózek na jesień? Krótko o niezbędnych akcesoriach do wózka

Okres letni odchodzi w zapomnienie. Za to do Polski coraz większymi krokami zbliża się jesień. Rodzice maluszków, użytkujących  wózki głębokie lub spacerówki, już dawno rozpoczęli poszukiwania  niezbędnych akcesoriów, które ochronią dziecko podczas jesiennej szarugi. Jakie akcesoria wybrać, aby zapewnić dziecku komfort podczas spacerów w nadchodzącej porze roku? Podpowiadamy!

To żadna nowość, że wózki i akcesoria używane w  okresie letnim, różnią się od tych, wykorzystywanych podczas chłodniejszych pór roku. I kiedy jedyne, o czym myślimy  spacerując z dzieckiem w upalne lato, to wentylowane siedzisko, uchwyt na wodę i parasolka, która osłoni maluszka przed słońcem, tak w okresie jesiennym każda mama i tata rozgląda się za ciepłym ochraniaczem na nóżki czy folią przeciwdeszczową na wózek. 

Akcesoria do wózka na jesień

Okres jesienny obfituje w niskie temperatury oraz opady, które nie powinny być przeszkodą do spacerów  z dzieckiem. Aby jednak wyjście na dwór  było możliwe, wózek dziecięcy powinien być wyposażony w pewne akcesoria. Do najpopularniejszych dodatków chroniących dziecko w okresie jesiennym i zapewniających mu komfort termiczny, zalicza się:

  • ochraniacz na nóżki dziecka, wykonany najlepiej z materiału odpornego na wodę i zabrudzenia, doczepiony do gondoli lub siedziska spacerowego za pomocą:  suwaka, napów, rzepów czy magnesów.
  • Dwustronna wkładka dopasowana do konkretnego modelu wózka, która w okresie letnim zagwarantuje we wnętrzu wózka odpowiedni przepływ powietrza, a w okresie jesiennym ochroni dziecko przed niską temperaturą czy wiatrem.
  • Ciepły otulacz do gondoli, zapewniający dziecku ciepło podczas jesiennego spaceru.
  • Kocyk do wózka, będący alternatywą dla otulacza. 

Do akcesoriów chroniących dziecko przed chłodem wiatrem czy deszczem można zaliczyć również osłonkę przeciwdeszczową zakładaną na wózek. To ważne, żeby osłonka przeciwdeszczowa była wystarczająco duża i objęła gondolę lub siedzisko spacerowe oraz aby posiadała otwory, regulujące przepływ powietrza w środku. 

Akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo podczas jesiennych spacerów 

Choć tak rzadko wymieniane, to właśnie akcesoria do wózka, gwarantujące bezpieczeństwo całej rodzinie podczas jesiennych spacerów powinny znaleźć się na liście must have każdego rodzica. Zaliczane do nich elementy odblaskowe, pozwalają na dostrzeżenie spacerujących osób nawet z kilkukrotnie większej odległości. I kiedy wózek bez elementów odblaskowych widoczny jest z około 30 metrów, tak ten  wyposażony w elementy odblaskowe kierowca może zauważyć nawet z odległości 120 metrów. 

Jeśli wózek Twojego dziecka nie posiada ledowych lampek, jak X-lander X-Move, zadbaj o to, aby wyposażyć go w dodatkowe elementy odblaskowe

Jesienne akcesoria do wózków dziecięcych kupisz w sklepie stacjonarnym Przetestuj-Wózek w Warszawie, przy ul. Pryzmaty 30 oraz w Gliwicach, przy ul. Tarnogórskiej 12. Pamiętaj, że producenci często wyposażają niektóre modele w różne akcesoria. Aby upewnić się, że do wybranego przez Ciebie wózka producent dołączył niektóre z nich, przed zakupem skonsultuj się z Doradcą Przetestuj-Wózek. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo zarejestruj on-line: https://przetestuj-wozek.pl/sklep/.

Umów się i przyjedź do nas