Ten test wózka potraktowałem bardzo osobiście. W czerwcu spodziewamy się narodzin naszego piątego dziecka. Wiemy, że będzie to czwarta córka i na pewno chciałaby komfortowo podróżować już od pierwszego spaceru w wózku. Dla mnie mężczyzny wygląd i kolor w tej sytuacji będzie miał drugorzędne znaczenie. Najważniejsze, aby wózek sprawdził się w różnych warunkach.

Obejrzyj testy wózka Maxi-Cosi Oria XXL. Kliknij i zobacz najnowsze VIDEO!

Dzisiaj wyruszyłem na testy z wózkiem Maxi-Cosi Oria XXL.

Gondola tego wózka jest montowana na ramie Maxi-Cosi Lila XP i więcej o niej można dowiedzieć się w tym artykule.
Wózek ten ma duże terenowe koła, miękkie zawieszenie i system ułatwiający manewrowanie. Zatem postanowiłem go przetestować na różnym terenie. Zacząłem na terenie trawiastym w ogrodzie, gdzie latem będziemy często manewrować wózkiem z naszą córeczką. Oczywiście obciążyłem zarówno gondolę (ok.4kg) jak i obszerny koszyk, który wypełniłem torbą z zakupami.

MC Oria ogród

Jazda po kamieniach i żwirze przy niezablokowanych przednich kołach czasem stwarzała trudności i utrudniała mi płynną jazdę. System blokowania przednich kół sprawił, że przyjemniej się jechało. Szybko i dość poręczenie można też skorzystać z rozwiązania pomagającego przy skręcaniu.

MC Oria kamyk

Dość wysoki schodek pokonał bez większego problemu. Prowadzenie po desce na tarasie było lekkie, łatwe i przyjemne. Hamulec nożny też daje radę.

MC oria taras

Czasem spacer przez takie ekstremalne warunki się zdarza.

Tu dodatkowy utrudnieniem były schowane pod tą gęstą trawą kopce kreta. Załamałem się. Myślałem, że się nie wydostanę…

MC oria łąka

Na wycieczce po lesie miałem też małych pomocników.

Koniecznie zdecydowali, że chcą sami przetestować wózek, który będzie najlepszy dla ich najmłodszej siostry.

Dzieci_testuja

Na koniec odwieczny challenge, czyli rajdy po piasku.

Przy kolejnych dzieciach nauczyłem się, że trzeba prowadzić wózek tyłem do kierunku jazdy. Prowadziło mi się dość przyjemnie…i postawiłem poprzeczkę wyżej, spróbowałem go pchać. Co prawda trudniej pchać niż ciągnąć wózek na piasku, ale ku mojemu zdziwieniu próba wyszła nawet nieźle!

MC Oria Plaża

Cały dzień naszych zmagań już wkrótce na filmiku na naszym kanale:

https://www.youtube.com/channel/UCvI82fONMqyJUzJ2qTnAUhw

Kup wózek Maxi-Cosi Oria XXL w naszym e-sklepie lub przyjedź przetestować go na naszym torze na ul. Pryzmaty 30 w Warszawie!

 

Umów się i przyjedź do nas