Ryżowa na śniadanie, czyli o tym, czego nie robić mając dziecko

Będąc mamą lub tatą często słyszysz „zrób tak” – „zrób inaczej”, „wyjdź z dzieckiem na spacer każdego dnia” – „nie wychodź z dzieckiem zbyt często”, „używaj tych, nie innych kosmetyków, pieluszek, kremów…”. Lista dobrych rad nie ma końca, prawda? Dlatego zamiast słuchać rad ukochanej babci czy cioci lub fantastycznych koleżanek – pamiętaj, aby opierać się przede wszystkim na swoim instynkcie, a kiedy ten milczy – na wiedzy ekspertów w danej dziedzinie!

I tym sposobem trafiasz na Ryżową 29…

Do miejsca, które słynie nie tylko z doboru fotelików do dziecka i auta, ale też własnego toru do testowania wózków dziecięcych. Bo chociaż koleżanka podpowie Ci, że model X jest najwygodniejszy, dla Ciebie może być przedmiotem, który masz ochotę czym prędzej wyrzucić! Dlaczego? Ponieważ Twoja koleżanka ma windę, uwielbia spacery po mieście i galeriach handlowych. Ty mieszkasz na trzecim piętrze i każdego dnia pokonujesz około 50 schodów. Dodatkowo zamiast wysokich chodników wybierasz kamienne dróżki czy leśne ścieżki. I właśnie ze względu na inne potrzeby – Ty musisz mieć zupełnie inny wózek!

I teraz liczysz na instynkt.

Wiesz czego potrzebuje Twoje dziecko – znasz go w końcu jak nikt inny. Zdajesz sobie sprawę również z tego, czego sam/sama potrzebujesz – regulowanej rączki, otwartego kosza, stelażu składającego się z prędkością światła i niezwykle lekkiej gondoli. Zaczynasz szukać i… wszędzie to samo, ponieważ model X, jest równie dobry co Y i Z. Zaczynasz się zastanawiać: skąd ta różnica w cenie? Co oznacza 3w1? Dlaczego ten ma adaptery, a ten nie?

I przystępujesz do planu B. Rozmawiasz z ekspertem w danej dziedzinie. Po krótkiej rozmowie wiesz, dlaczego warto wybrać ten, a nie inny model – a w dodatku możesz się o tym przekonać testując wózek na wybranych przez siebie torach!

Skoro zaufałeś/aś temu ekspertowi, to zaufaj też ratownikowi medycznemu…

Który prosi abyś zadbał/a o bezpieczeństwo swojego dziecka (szczególnie podczas wakacji) i nie narażał/a jego życia i zdrowia poprzez nakrywanie przetestowanego już wózka pieluszką lub innym materiałem. I chociaż informowaliśmy o tym problemie jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, warto posłuchać w najnowszym odcinku cyklu „Ryżowa na śniadanie” o tym, co grozi naszemu dziecku „w wózkowej szklarni”! O ile stopni Celsjusza wzrasta temperatura w wózku, do czego może doprowadzić przegrzanie i jak tego uniknąć – opowiada Tomek – ratownik medyczny z Krynicy Zdrój podczas rozmowy z Gretą Urbańską i Rafałem Bogutą.

Powtórkę odcinka będziesz mógł/mogła zobaczyć na naszym kanale na YouTube już 17 sierpnia o godzinie 8:00

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej rozmowy!

Pieluszka na wózku? Nie trzymaj dziecka w szklarni!

Pieluszka na wózku? Nie trzymaj dziecka w szklarni!

Pieluszka na wózku? Nie trzymaj dziecka w szklarni!

Jeżeli chcesz przetestować wózek, wystąpić w naszym programie na żywo lub masz pomysł jakie inne, ważne kwestie możemy poruszyć – napisz do nas: [email protected] lub skontaktuj się z nami przez fanpage na Facebooku: Przetestuj wózek 

Umów się i przyjedź do nas