RECARO CELONA – moja opinia

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj mam przyjemność opowiedzieć ( i pokazać) Wam trochę na temat wózka RECARO CELONA. Firmy recaro nikomu przedstawiać nie trzeba, bo swego czasu, dała się poznać jako lider na rynku w produkcji bezpiecznych fotelików samochodowych. Dzisiaj jednak nie  o fotelikach, a wózku spacerowym. Przedstawiam Wam 5 cech, na które zwróciłem uwagę. Jeżeli jesteś słuchowcem, a nie wzrokowcem, to na dole artykułu znajdziesz VIDEO 🙂 Zaczynamy!

1.Gondola

Gondola w wózku Recaro Celona jest głęboka, obszerna i porządnie wykonana. Ma tutaj duże pole manewru, jeśli chodzi o wentylację. Oprócz standardowych wentylacji w budce, posiada również trzeci “wywietrznik”, widoczny przy rozkładaniu. Warto też zaznaczyć, że wentylacja znajduje się również pod materacykiem, dokładniej w okolicy głowy dziecka. Nie trzeba martwić się, że dziecko nam się spoci 🙂  Kolejnym fajnym aspektem tej gondoli, jest możliwość złożenia jej “na naleśnik” czyli na płasko. To co od razu rzuca się w oczy, to przede wszystkim jej porządne wykonanie. Jednym słowem – RECARO porządne jak zawsze!

2. Spacerówka

Tutaj na pewno warto pochwalić system zaczerpnięty z fotelików samochodowych, czyli pasy bezpieczeństwa w stylu uprzęży. Mowa oczywiście o systemie HERO. Umożliwia to wygodne, komfortowe i bezpieczne zapięcie dziecka. W uprzęży znajdziemy wygodne magnesiki, które z pewnością doceni każdy, kto do tej pory mocował się z klasycznymi klamrami 😉  Z tyłu jest również przycisk, który podnosi jednocześnie zagłówek i pasy bezpieczeństwa. Bardzo fajna, zintegrowana opcja. Oczywiście siedzisko możemy umieścić w 2 kierunkach, tzn możemy wozić dziecko przodem i tyłem do kierunku jazdy. W zależności od tego czy chcemy mieć kontakt wzrokowy z dzieckiem, czy, jeżeli dziecko jest starsze, chcemy pokazywać mu świat 🙂 To do czego mógłbym się przyczepić, to daszek. Pomimo dodatkowego powiększenia, z pewnością nie jest to rozmiar XXL, do którego przyzwyczaiły nas inne wózki. Jednak na spacer, zdecydowanie wystarczy!

3. Składanie

Składanie mamy w tym modelu ułatwione do granic możliwości 🙂 Nie dość, że składa się jedną ręką, to jeszcze po złożeniu samodzielnie stoi i zajmuje mało miejsca. Polecam, jeżeli wiecie, że będziecie często podróżować, a co za tym idzie, składać i rozkładać wózek. Na dodatek co jak co, ale wózek RECARO wydaje się być wózkiem “nie do zdarcia:. Tzn jest bardzo solidnie, masywnie i mocno wykonany. Przy tym – wcale nie jest ciężki! Można powiedzieć, że ma normalną, typową wózkową wagę. Widać przy tym niemiecką precyzję i jakość. 

4. Funkcjonalność 

Przy funkcjonalności, najbardziej spodobało mi się, że przy hamulcu, nie ma tej “belki”. Na pewno każdy rodzic wie o co chodzi. Zamiast niej, mamy wolną przestrzeń, przez co wysocy rodzice, lub tata z rozmiarem buta 48, nie będzie  zaczepiać o stelaż. Zwróciło to już uwagę kilku klientów, którzy oglądali ten wózek w Przetestuj-wózek na Pryzmaty 30 w Warszawie. Uznałem więc, że dobrze o tym wspomnieć. Jeżeli więc jesteś rodzicem wysokim, stawiasz duże kroki, masz duże stopy – zerknij na ten model. Podziękujesz jak poczujesz ten komfort 🙂 Do tego duży, obszerny kosz na zakupy (otwarty) i możliwość odpięcia kół. Przydaje się przy składaniu, jeżeli chcemy uzyskać jeszcze więcej miejsca w samochodzie.

5.Prowadzenie

Pewnie oraz gładko sunie przez miejskie tereny, jednocześnie napotykając problemy przy podłożu bardziej wymagającym niż chodnik. Wózek jest miejsko-parkowy i o ile przejedzie po ubitej ziemią alejce czy po terenie leśnym, tak przy większych nierównościach można napotkać problemy. Jest jednak w 100% usprawiedliwiony, bo nie został w tym celu stworzony i na górskie wycieczki mogę zaproponować zupełnie inne modele. O dziwo ( i tutaj duże brawa!), duże koła z tyłu są bardzo pomocne podczas jazdy na piasku. Jeden z nielicznych wózków, który wygodnie “ciągnie” się po piachu 🙂 Chcesz obejrzeć testy z każdego podłoża? Zapraszam do obejrzenia poniższego VIDEO: 

https://www.youtube.com/watch?v=S1Zgnh2lLaE&feature=youtu.be

Kup wózek RECARO CELONA w sklepie wozek-spacerowy.pl wraz z dedykowaną do niego gondolą.

Umów się i przyjedź do nas