Ratunku! Jak zadbać o koła? – „Poradnik wózkowy” część 1!

Koła to jeden z ważniejszych elementów wózka dziecięcego. To przede wszystkim od nich zależy na jaki teren będzie nadawał się wózek dziecięcy. Ze szczególną troską powinniśmy dbać o koła w wózkach 2w1 i 3w1 oraz przy wózkach spacerowych ze względów praktycznych. Dlaczego? Im lepiej o nie zadbamy, tym dłużej nam posłużą!

Jeżeli kółka od wózka dziecięcego możesz szybko zdemontować…

Jesteś szczęściarzem! Nie wszystkie modele wózków mają możliwość szybkiego montażu i demontażu kółek. Ten patent pozwala zaoszczędzić Ci dużo czasu na czyszczenie małych elementów. Ponadto pamiętaj, żeby regularnie czyścić całe koła, szczególnie kiedy spacerujesz po terenie piaszczystym lub błotnistym. Jeśli masz taką możliwość do czyszczenia używaj wilgotnej gąbki, a następnie osusz poszczególne elementy.

Utrzymuj prawidłowe ciśnienie w kołach

Jeśli koła wózka dziecięcego tego wymagają – nie tylko sprawdzaj, ale też utrzymuj w nich prawidłowe ciśnienie. Dzięki temu koła zagwarantują bezpieczeństwo Twojemu dziecku, szczególnie podczas długich spacerów i wyjazdów.

Staraj się unikać miejsc, do których Twój wózek nie jest przystosowany

Jeśli wiesz, że koła wózka dziecięcego nie nadają się do jazdy po żwirze/kamieniach/dziurach/korzeniach staraj się omijać takie miejsca. Inaczej łatwo uszkodzisz nie tylko koła, ale też inne ważne elementy wózka.

Zgłaszaj do producenta/sklepu wszelkie pęknięcia

Zwracaj uwagę nawet na niewielkie uszkodzenia. Niezależnie od tego czy będą to pęknięcia na plastiku, czy dziurawa opona – wymieniaj lub zgłaszaj wszelkie usterki.

Umów się i przyjedź do nas