LIVE: Jechali tylko do sklepu… Niecodzienna wystawa online fotelik.info

Przetestuj-Wózek od samego początku wspiera ogólnopolską kampanię społeczno-informacyjną Ciąża i Pasy, zapoczątkowaną przez fotelik.info. Już niebawem, bo 26 maja, minie rok od oficjalnej inauguracji kampanii i pierwszego LIVE związanego z tematem ciąży i pasów. Dziś w imieniu swoim i fotelik.info zapraszamy wszystkich do obejrzenia niecodziennej wystawy online.

Ogólnopolska kampania Ciąża i Pasy powstała z myślą przede wszystkich o mamach spodziewających się dziecka, ale także o ich rodzinach i wszystkich ludziach, którzy się z nimi spotykają lub im służą – o położnych, lekarzach, ratownikach medycznych, instruktorach samochodowych itd. Dlaczego? Powód jest prosty. Polska jest jednym z pięciu państw w Europie, których prawo drogowe nadal dopuszcza, by kobiety w widocznej ciąży jeździły samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jest to śmiertelnie niebezpieczne – zarówno dla mamy, jak i dla jeszcze nienarodzonego dziecka. 

Kampania Ciąża i Pasy  ma na celu rozpowszechnianie wśród ciężarnych oraz w całym społeczeństwie rzetelnej wiedzy o bezpieczeństwie mam w ciąży w samochodzie, a także praktycznych umiejętności dotyczących poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa. W tym celu fotelik.info prowadzi bezpłatne warsztaty i szkolenia oraz pozyskuje ambasadorów kampanii Ciąża i Pasy wśród przedstawicieli różnych grup społecznych. Poza tym w Polsce wciąż krąży wiele mitów dotyczących bezpieczeństwa ciężarnych w aucie, które organizatorzy kampanii starają się dementować za pomocą materiałów rozpowszechnianych w internecie i innych środkach masowego przekazu. 

Niecodzienna wystawa online fotelik.info

W czwartek, 26 maja minie dokładnie rok, od kiedy fotelik.info podjęło kampanię Ciąża i Pasy. Dorobek tego roku to liczne publikacje informacyjno-edukacyjne w mediach, warsztaty, m.in. w szkołach rodzenia, a także – co najważniejsze – 3 uratowane życia ludzkie. 

Pełne podsumowanie minionego roku odbędzie się online w najbliższy czwartek, 26 maja z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przy ulicy Ryżowej 29 w Warszawie. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć niecodzienną wystawę multimedialną Jechali tylko do sklepu…, opowiadającą o Pani Natalii, uratowanej z wypadku samochodowego w 37. miesiącu ciąży dzięki kampanii Ciąża i Pasy, oraz o jej synku Aleksandrze i 15-miesięcznej córce Michalinie, ocalonej uratowanej.przez prawidłowo dopasowany fotelik samochodowy BeSafe. 

Spotkaj się z ekspertami 

Podczas wydarzenia online będzie możliwość spotkania się z rodziną Pani Natalii, ambasadorami kampanii Ciąża i Pasy oraz z wieloma ekspertami: Ritą Calderaro-Poczmańską – fizjoterapeutką, ekipą Twój Ratownik – kreatywna pierwsza pomoc, oraz ekspertami ds. bezpieczeństwa fotelik.info. Na wydarzeniu pojawią się także goście specjalni, w tym Agnieszka Kaczorowska – aktorka, tancerka i ambasadorka marki BeSafe, a prywatnie mama dwojga dzieci. 

Wystawa: Jechali tylko do sklepu… odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 26 maja od godziny 11 do godziny 13. Aby wziąć udział należy dołączyć do wydarzenia: KLIK, a następnie obejrzeć transmisję wideo na żywo. 

Umów się i przyjedź do nas