Jak zadbać o koła od wózka dziecięcego?

Koła to ważny element wózka dziecięcego. W końcu odpowiadają one za prawidłowe poruszanie się wózka po różnych nawierzchniach. Aby utrzymać koła w dobrym stanie, warto o ten element wózka zadbać na co dzień. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy!

Pompowane, żelowe lub piankowe… Niezależnie od rodzaju, koła są nieodłącznym elementem wózka dziecięcego. To dzięki nim wózek płynnie porusza się po rozmaitym terenie, od asfaltu i chodnika, przez ścieżkę w parku lub lesie, po drobne kamienie. Jednak aby cieszyć się dobrym stanem kół, a przy tym długo użytkować wózek dziecięcy, należy zadbać o nie we właściwy sposób. 

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu kół od wózka dziecięcego

Regularne i prawidłowe czyszczenie kół u wózka dziecięcego jest szczególnie ważne – nie tylko wtedy, kiedy wracasz ze spaceru po plaży. Do czyszczenia kół warto używać wilgotnej ściereczki, a po przetarciu osuszyć wszystkie elementy. Zwróć szczególną uwagę na metalowe elementy koła i ich odpowiednie wysuszenie. Pamiętaj również, aby wycierać mokre koła od wózka dziecięcego, kiedy wrócisz ze spaceru. 

Jeśli chcesz, aby koła do wózka nie zniszczyły się zbyt szybko, zwłaszcza jeśli często spacerujesz z dzieckiem, zadbaj o nie i pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu

Sprawdzaj ciśnienie w kołach

Jeśli koła od wózka twojego dziecka są pompowane, sprawdzaj i utrzymuj w nich prawidłowe ciśnienie (zgodnie z zaleceniami producenta). Dzięki temu koła u wózka posłużą naprawdę długo, a Ty zapewnisz bezpieczeństwo i komfort swojemu dziecku podczas każdego spaceru. 

Kontroluj stan zużycia kół

Regularne sprawdzanie stanu zużycia kół jest bardzo ważne. Taka wiedza pozwoli ci ocenić, na ile zniszczenia gumy powstałe wskutek użytkowania wózka mogą wpływać na płynną jazdę. Co jakiś czas sprawdzaj również luzy na śrubach do kółek. Zwracaj też uwagę na wszelkie uszkodzenia. Zgłaszaj do producenta wszelkie usterki i wymieniaj zużyte elementy. 

Pamiętaj także o konserwacji osi kół. Używaj do tego odpowiedniego preparatu, najlepiej suchego smaru, do którego nie przywiera kurz czy piasek. Przed posmarowaniem elementów oczyść je na sucho. Następnie posmaruj jedynie te miejsca, które tego wymagają, a następnie wytrzyj nadmiar smaru. 

Szukasz wózka dziecięcego, który będzie dopasowany do potrzeb Twoich i dziecka? Przyjedź do sklepu stacjonarnego Przetestuj-Wózek w Warszawie przy ul. Pryzmaty 30 lub w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 12, gdzie wspólnie z naszym doradcą porównasz różne wózki i przed zakupem sprawdzisz wymarzony wózek dla dziecka na torze do testów terenowych. Umów się na wizytę telefonicznie: 22 378 10 71, albo rejestrując on-line

Umów się i przyjedź do nas