Jak wybrać najlepszy wózek? 5 porad – gondola. Zobacz video

Wybór odpowiedniego wózka, to ciężkie zadanie dla każdego rodzica. Ja, jako tata piątki dzieci, osobiście przechodziłem przez to 5x. Dlatego wiem, że nie jest to bułka z masłem, a wybór wcale nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Dzisiaj porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę podczas kupowania wózka głębokiego, a dokładniej – gondoli. 

1. Pora użytkowania

Weź pod uwagę, w jakiej porze roku będziesz użytkować wózek. Jeżeli ten okres przypada na jesień i zimę, gondola powinna być większa niż ta do użytkowania w okresie letnim. Zimą dziecko będzie opatulone w kocyki, kołderki, otulacze i kombinezony. Potrzebujesz więc więcej miejsca. W gondoli letniej, warto za to zwrócić uwagę na jakość materiałów i to czy są oddychające oraz czy posiadają w sobie filtry UV.

2. Składanie  

Uwierz, ale rozmiar MA znaczenie 🙂 Przy wyborze odpowiedniej gondoli upewnij się, że będziesz mógł schować ją w bagażniku samochodu, a gondola składa się na płasko jak naleśnik.

3. Wysokość  

Wzrost też ma znaczenie 😉 W zależności od tego jakiego jesteś wzrostu, wybierz gondolę niższą lub wyższą. Uwierz nam, Twoje plecy nam za to podziękują!

4. Gondola czy fotelik?

Niektórym wydaje się, że sam fotelik wpięty w stelaż wózka wystarczy. Niestety nie do końca. To prawda, że gondoli używamy tylko do około 6 miesiąca, ale to bardzo ważne pół roku.  Fizjoterapeuci są zgodni co do tego, że gondola jest zdecydowanie zdrowsza dla niemowlęcego kręgosłupa. W foteliku, dzieci powinny przebywać maksymalnie 2h godziny dziennie.

5. Materiały

Upewnij się, że gondola wykonana jest z dobrych materiałów, ma filtry UV, oraz zawiera wszystkie potrzebne Ci udogodnienia. Na rynku ciągle pojawiają się jakieś nowości. Naszym ostatnim hitem jest gondola, którą kilkoma ruchami możemy przerobić na spacerówkę. Jeżeli nie jesteś pewny/pewna czego oczekujesz i masz problem ze sprecyzowaniem swoich potrzeb, odwiedź nasz sklep – przetestuj-wózek przy Ryżowej 29 w Warszawie. Pomożemy! 🙂 Więcej informacji na temat gondoli, znajdziesz w poniższym VIDEO:
Umów się i przyjedź do nas