I Ty możesz pomóc potrzebującym dzieciom z Ukrainy! Dowiedz się jak

Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że już ponad milion uchodźców przekroczyło granicę polsko-ukraińską. W odpowiedzi na rosyjską inwazję wielu Polaków otworzyło swoje serca i domy dla uciekających. Organizowane zbiórki pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy tworzone są każdego dnia w różnych miastach naszego kraju. Niestety okazuje się też, że masowo wysyłane rzeczy do jednego punktu nie zawsze znajdują nowych właścicieli.

W Internecie nietrudno doszukać się informacji, że przekazywane w ogromnych ilościach przedmioty dla uciekających z Ukrainy rodzin, niszczą się i są nieodebrane. Zdarza się, że ludzie oddają w okolice przejść granicznych rzeczy, których jest tam pod dostatkiem. Co więcej okazuje się, że w innych miejscach panuje deficyt i tego typu przedmioty gdzie indziej bardzo by się przydały. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale też wózków dziecięcych czy fotelików samochodowych.

Dlatego 1 marca br. eksperci fotelik.info wraz z firmą Przetestuj-wózek, zorganizowali zbiórkę bezpiecznych fotelików samochodowych i wózków. Odbierane lub dostarczane przez Darczyńców przedmioty zostały przekazane bezpośrednio potrzebującym rodzinom. Co więcej zebrane akcesoria dziecięce były użyte także do ewakuacji pociągiem medycznym 50 noworodków z Ukrainy do Polski, o które poprosili lekarze ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Okazało się, że nie był to ostatni taki kurs w kierunku sąsiedniego państwa, a pociągi medyczne będą wielokrotnie wyjeżdżać na podobne misje.

Co ważne, od momentu utworzenia zbiórki nie magazynujemy przekazywanych od Darczyńców rzeczy. Nie trzymamy ich na zewnątrz i nie wystawiamy ich na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Potrzebujących w całej Polsce jest tyle, że podarowane foteliki samochodowe czy wózki od razu kierowane są do nich.

Obecnie najczęściej zgłaszają się do nas rodziny z całej Polski, które przyjęły uciekające z Ukrainy matki z dziećmi. Nie mniej jest także Darczyńców chcących oddać bezpieczny i bezwypadkowy fotelik samochodowy czy sprawny wózek dziecięcy. Dlatego jeśli masz do oddania fotelik samochodowy, gondolę lub spacerówkę zgłoś się do nas przez formularz: FORMULARZ DLA DARCZYŃCÓW. Dzięki wypełnieniu ankiety, znajdziesz się w naszej bazie i pomożesz rodzinie w potrzebie. Jeśli znasz lub gościsz u siebie rodzinę z Ukrainy, która potrzebuje bezpiecznego i dopasowanego do wieku dziecka fotelika lub wózka zgłoś potrzebę przez formularz: ANKIETA DLA POTRZEBUJĄCYCH, a my odezwiemy się do Ciebie i zapewnimy potrzebne sprzęty.

Chcesz oddać bezwypadkowy i bezpieczny fotelik samochodowy lub wózek dla dzieci uciekających przed wojną na Ukrainie? Skontaktuj się z nami!
Umów się i przyjedź do nas