Wózek z napędem elektrycznym lub z funkcją kołysania to za mało? Poznaj Babyblip! Wózek dziecięcy, który sam trzyma butelkę i karmi dziecko podczas spaceru.
Chociaż wózek Babyblip to prototyp, a pierwsze wiarygodne testy przejdzie dopiero w maju tego roku, już został okrzyknięty najinteligentniejszym wózkiem dziecięcym na świecie. Jest on wyposażony nie tylko w napęd elektryczny i funkcję kołysania, jak popularny na całym świecie wózek Cybex ePriam, ale też sam trzyma butelkę i w odpowiednich momentach karmi dziecko.
Denerwują Cię przerwy na karmienie dziecka podczas spacerów?
Wózek Babyblip rozwiąże ten problem i sam nakarmi dziecko.
Źródło zdjęcia: pixabay
A wszystko dzięki inteligentnym czujnikom
Wózek dziecięcy Babyblip ma wiele inteligentnych czujników umieszczonych na ramie, w tym czujnik płaczu. A to dlatego, że na etapie projektowania wózka, naukowcom udało się odkryć, że dziecięcy płacz jest wyrażany w różny sposób i każdy z tych sposobów oznacza coś innego: głód, potrzebę snu, zdenerwowanie lub stres, a nawet znudzenie.
Czujnik płaczu, w jaki wyposażony jest wózek Babyblip reaguje wyłącznie na dziecięcy głód. Według informacji podanych przez producenta, sygnał z czujnika płaczu przesyłany jest do inteligentnej rączki, w którą opiekun wkłada butelkę przed spacerem, a ta dzięki lokalizatorowi twarzy wkłada butelkę pod odpowiednim kątem prosto do ust dziecka.
Możliwość połączenia ze smartfonem
Co ciekawe, wózkiem i funkcją karmienia można sterować też za pomocą specjalnego panelu, który znajduje się w dolnej części wózka. Funkcja bluetooth, w jaką jest wyposażony umożliwia połączenie go ze smartfonem a nawet smartwatchem. Dzięki temu opiekun (lub opiekunowie) może sam zaprogramować wózek tak, aby karmił dziecko w określonych godzinach.
Z myślą o bezpieczeństwie dziecka, Babyblip ma czujnik, który reaguje na zakrztuszenie się dziecka lub ulanie. Podczas tego typu sytuacji butelka z jedzeniem jest automatycznie wyjmowana z ust dziecka, a opiekun dostaje tzw. alert na urządzenie mobilne.
Akumulatory, które umożliwiają włączenie napędu elektrycznego i/lub karmienia dziecka wystarczają na ok. 14-15 godzin. Kiedy się wyczerpią, opiekun musi przejść na obsługę manualną, a następnie tak szybko jak to możliwe naładować baterię. Wózek Babyblip, chociaż nie jest tani – koszt prototypu to ok. 5000 dolarów, można zamówić w Chinach.