Wózek biegowy X-Lander X-Run – opinia ekspertów z Magazynbieganie.pl

Cześć! Z tej strony Rafał. Dzisiaj moim gościem specjalnym jest Jakub Karasek, tata i ekspert do spraw biegania z portalu magazynbieganie.pl! W dzisiejszym artykule chcemy zaprezentować Wam wózek, który posłuży do biegania z dzieckiem – model X-Lander X-Run, który Kuba przetestował przed naszym spotkaniem. Zapraszamy Was na 4 artykuł o wózku biegowym! Ci, którzy wolą oglądać, zamiast czytać, VIDEO znajdą pod artykułem!

„Niektórzy nie wierzą, że X-Lander to polski produkt […] nie dość, że nazwa brzmi międzynarodowo, to jakość materiałów i wykonanie budzi podziw” – dowiadujemy się już na początku rozmowy o wózku X-Run. Jakie inne zalety posiada ten model, dowiecie się w tym artykule! W wózku dziecięcym X-Lander X-Run oceniono: gabaryty, uniwersalność, trzy hamulce, koła i wyposażenie.

1. Gabaryty

Jak na wózek biegowy X-Run jest mały (jeśli porównamy ten wózek z innymi modelami do biegania dostępnymi na rynku). Wydaje się bardzo kompaktowy, do tego ma krótki rozstaw osi i niezbyt duży rozstaw kół. Dzięki temu X-Lander X-Run bardzo fajnie pakuje się do bagażnika: można go łatwo złożyć i szybko schować, nawet bez konieczności demontażu kół, co nie jest tak oczywiste w przypadku innych modeli. Jednocześnie przy jego niewielkich rozmiarach, nie ma się wrażenia, że dziecku jest niewygodnie lub, że brakuje miejsca! Dzięki stosunkowo długiemu oparciu siedziska i nisko umieszczonego podnóżka, mamy możliwość przewiezienia w tym wózku starszego lub wyższego dziecka. Dodatkowo na stelaż wózka X-Run możemy wpiąć gondolę i fotelik samochodowy 0+.

2. Uniwersalność

Z wózkiem X-Lander X-Run można nie tylko biegać! Przednie, sztywne i pompowane koło pozwala nam na spacer po plaży lub innych trudniejszych nawierzchniach, a jednocześnie X-Run sprawdzi się jako zwykła spacerówka. Oprócz tego X-Run został stworzony z lekkich materiałów, dzięki czemu wyróżnia się na rynku spośród innych wózków biegowych. Ponadto to dobry model dla rodziców, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem!

3. Trzy hamulce

Wózek X-Lander X-Run ma aż 3 hamulce:

  • hamulec ręczny, który obsługujemy jak zwykły hamulec rowerowy: prosty w obsłudze, pozwoli wytrącić nam prędkość na przykład podczas zbiegania z górki,
  • hamulce tylnych kół – z tyłu wózka nie ma belki, która łączyłaby koła i na której byłby hamulec blokujący obydwa koła. Zarówno prawe, jak i lewe koło ma swój odrębny hamulec.

4. Koła

Koła wózka do biegania X-Lander X-Run są wyjątkowe! Warto zauważyć, że tylne koła nie są prostopadle ustawione do nawierzchni, tylko pod lekkim kątem. Tego typu (niecodzienne) rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się przy bieganiu, ponieważ zwiększa stabilność wózka podczas biegu. Wózek jest stabilny i świetnie „przyczepia się” do podłoża (model X-Run posiada też amortyzatory).

5. Wyposażenie

X-Lander X-Run to jedyny z testowanych wózków, który ma dzwonek w zestawie! I chociaż to niewielki przedmiot, okazuje się być przydatnym podczas biegu z wózkiem na ścieżkach rowerowych. Oprócz tego X-Run posiada osłonkę na nóżki, która chroni dziecko przed zimnem i wiatrem, a także schowki i głęboki kosz pod siedziskiem spacerowym.

Podsumowując, X-Run to uniwersalny, aczkolwiek wyjątkowo funkcjonalny wózek dziecięcy, który warto rozważyć jeśli szukamy modelu do aktywności lub codziennych spacerów na różnych nawierzchniach.

Jeżeli chcesz przetestować i kupić ten wózek to zapraszamy Cię👍 Przyjedź do naszego sklepu w Warszawie na Pryzmaty 30. Umów się na wizytę telefonicznie: +22 378 10 71 albo rejestrując online.

Umów się i przyjedź do nas